Gréckokatolícka eparchia Košice


Festival duchovného umenia Svetlo duše Východ - Západ v Košiciach

Košice, 22. február (TSKE) V Košiciach sa v piatok 1. marca uskutoční festival duchovného umenia Svetlo duše Východ - Západ formou večera duchovnej hudby a kolektívnej výstavy slovenských ikonopiscov.

Program začne o 17:00 h. v kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho na Komenského 14 duchovným koncertom Zboru Katedrálneho Chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky a sv. Jána Milostivého z Košíc a rómskeho speváckeho zboru Vienala z Markoviec.

Zbor Katedrálneho Chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky a sv. Jána Milostivého i spevácky zbor Vienala sa venujú prevažne interpretácii liturgickej a duchovnej hudby. Obidva zbory vedie dirigentka Slávka Rudačková.

Duchovný večer bude pokračovať v Centre spirituality na Komenského 14 o 18:00 h vernisážou výstavy Chvíľa večnosti, ktorá predstaví reprezentatívny výber z tvorby 10-tich významných slovenských ikonopiscov - Emílie Dankovčíkovej, Jozefa Balberčáka, Miroslava Kosu, Petra Komišáka, Rastislava Timka, Róberta Demka a ďalších. 70 diel rôznych ikonopiseckých škôl tvoria tabuľové maľby, kríže, ripidy, triptichy. Sú vyhotovené prevažne klasickou technikou vaječnej tempery na dreve. Výstava potrvá do 24. apríla.

Podujatie organizuje združenie ResArtis a Centrum spirituality Východ - Západ Michala Lacka v Košiciach v rámci 2. ročníka festivalu duchovného umenia Svetlo duše Východ - Západ.


 TSKE informovala Olga Sedrovičová.

autor: TSKE
dátum: 22.02.2019