Gréckokatolícka eparchia Košice


Relikvie sv. Konštantína-Cyrila budú vystavené v košickej katedrále

Košice, 7. február (TSKE) V roku 2019 uplynie 1150 rokov od smrti sv. Konštantína-Cyrila, apoštola Slovanov a spolupatróna Košickej eparchie. Od 10. februára do 17. februára budú v košickej gréckokatolíckej katedrále Narodenia presvätej Bohorodičky vystavené relikvie sv. Koštantína-Cyrila k verejnej úcte.

Počas celého týždňa, kedy bude možnosť pomodliť sa pri relikviách sv. Konštantína-Cyrila, prebehne v košickej katedrále aj duchovná obnova a sprievodný program. Budú ju viesť spolu vladykom Milanom Chauturom vybraní kňazi Košickej eparchie.

Vladyka Milan ukončí toto jubileum v nedeľu 17. februára 2019 o 9:00 slávením archijerejskej sv. liturgie v katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach.

Nastávajúci týždeň osláv jubilea sv. Konštantína-Cyrila bude zároveň aj Národným týždňom manželstva na Slovensku. Aj táto duchovná akcia chce byť súčasťou ponuky pre manželské páry v tomto týždni.

Relikvie sv. Konštantína-Cyrila sú darom Mons. Viliama Judáka, nitrianskeho diecézneho biskupa. Osobne ich daroval v roku 2017 Košickej eparchii a vladykovi Milanovi Chauturovi CSsR, košickému eparchiálnemu biskupovi, počas osláv 20. výročia zriadenia Košického apoštolského exarchátu, priameho predchodcu Košickej eparchie.

 

autor: TSKE
dátum: 07.02.2019